Činění kůží

Ošetření surové kůže před činěním

Kůže nesmí být starší šesti měsíců, odborně ošetřená a pečlivě zbavená zbytků masa a tuku. V případě, že po námoku kůže sleze chlup více, než 10 % v činění se nepokračuje. 

Skopovice:

Přijímáme suché, nebo silně nasolené, délka chlupů se upraví dle možnosti vyčištění a vyčesání. Nejde-li dost dobře vyčesat, nebo vyčisti, chlup se zkrátí na potřebnou délku. Kůže nesmí zapáchat hnilobou, nebo být prožraná broukem. Skopovice se nejlépe suší přehozením přes dřevěnou tyč.

Škáry z divočáků:

Přijímáme zásadně čerstvé, silně nasolené, zbavené tuku a zbytků masa. Musí být vykostěné až do posledního článku spárku.

Hověziny:

Přijímáme zásadně čerstvé, silně nasolené, zbavené tuku a zbytků masa. Kůže nesmí překročit hmotnost 250 kg živé váhy zvířete.

Ostatní:

Ostatní kůže (kozina a lovná zvěř) musí být suché nebo silně nasolené. Sušení se provádí napnutím kůže na dřevěný rám. Lišky, kuny, ondatry, nutrie a ostatní malé kůže přijímáme zásadně suché! Tyto kůže, které se používají po vyčinění musí být bez hlav a nožek (běhů).


Chtěli bychom zdůraznit, že za skryté vady v kůžích firma neručí

Vážení zákazníci, pokud posíláte balík, napište mi Váš přesný požadavek a adresu, na kterou má hotový výrobek poslat. Děkuji za pochopení. Petr Bárta
Dodací lhůta:
Do šesti měsíců. Pokud zakázka obsahuje různé druhy kůží, je vyřizována postupně, podle zpracování jednotlivých druhů kožešin.

Košík je prázdný

Akční nabídka
Hovězí kůže
3 800 Kč
3 800 Kč
Liška
0 Kč
870 Kč
Liška
0 Kč
650 Kč