Moji psi

Německý křepelákMilí návštěvníci, v nedávné době jsem zažil zajímavou situaci, a proto vám nastíním, jak to asi vypadá, když Cira noruje...

Dopoledne jsem se vypravil na prozkoumání revíru krásnou zasněženou přírodou. Vzal jsem s sebou svoji křepelačku Ciru. Po nějaké chvíli se mi ztratila z dohledu. Tak jsem zapískal a pomalu pokračoval v dál. Většinou se Cira vrací do pěti max. deseti minut. Proto že je dost sněhu, zapískal jsem znovu a ještě jsem to několikrát zopakoval. Sníh zvuky tlumí. Pes nikde..?? To přece není normální chování, něco se děje?!

Od prvního zapískání uběhla už dobrá půl hodina. Pomalu se vracím k autu a přemýšlím, co se asi stalo. Cira má pro případ na krku výcvikový obojek, kterým ji mohu udát zvukový, nebo elektrický signál. Tak zkouším zvukový. Přicházím k autu a čekám dalších 15min. Nic se neděje jen sojky na sebe pokřikují. Tak mě napadá vydat se po psích stopách. Jdu a motám se v porostu jak zbloudilý houbař, ale pořád jsem na stopě. V hlavě se mi honí spousta myšlenek. A tu pomalu přicházím na kraj louky, pod mezí je starý kanál, který si vybraly a oblíbily lišky a to hlavně v době kaňkování. Stopa vede přímo ke kanálu. Do toho kanálu přece nemohla vlézt!

Vlezla!!! Kanál je dlouhý cca 150m a ústí v potoku. Obcházím pořád dokola vlez do kanálu, stopa tady končí! Kleknu a poslouchám. Z kanálu se nic neozývá. Jdu na druhý konec. Po příchodu se mí zdá, že něco slyším. Vytáhnu ovladač od elektrického obojku a zkouším zvukový signál. Z kanálu se ozve pískání.

Do kanálu je špatný přístup, jen z potoka a ten je plný vody. Přemýšlím, co dál. Pes je tam někde uvězněný. Jedu domů pro nářadí a taky pro jezevčíka. Snad když ucítí svého kamaráda, bude víc snažit a pokusí se vylézt. Kamarád nezabral. Lezu tedy do potoka, zkouším posvítit do kanálu a už ji vidím, je 1,5 metru od konce a trčí ji jen hlava. V tomto místě je potrubí propadlé. Musím kopat. Naštěstí to není hluboko. Betonovou rouru musím rozbít a jsem u psa!!! Pes vylezl z kanálu, otřepal se, podíval se na mě, a jako kdyby mi říkal: "No tak co jdeme ne!?"

Košík je prázdný

Akční nabídka
Hovězí kůže
3 800 Kč
3 800 Kč
Liška
0 Kč
870 Kč
Liška
0 Kč
650 Kč